Levits nominē Kariņu Ministru prezidenta amatam

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 22. novembrī, oficiāli nominēs “Jaunās vienotības” (JV) politiķi, pašreizējo premjeru Krišjāni Kariņu Ministru prezidenta amatam.

Levits par Kariņa nominēšanu paziņoja preses konferencē, piebilstot, ka attiecīgu dokumentu vēl parakstīs vēlāk dienas gaitā: “Es lūgšu Kariņu sastādīt Ministru kabinetu un pēc tam, kad šis kabinets būs sastādīts un dabūjis uzticības balsojumu Saeimā, sekos vēl precīzāks valdības rīcības plāns. Tā kā es domāju, ka šis darbs, kas kopš Saeimas vēlēšanām nav bijis viegls, ir panācis to, ka ir saliedējusies jauna koalīcija un šī koalīcija ir darbaspējīga un ar labu darba gribu.”

Tikmēr Kariņš uzsvēra: “Tas vēl ir pajēls darbs, mums vēl ir ko darīt. Bet galvenais, ka esam sasēdušies vienā laivā un esam vienā virzienā pagriezušies, un sākam vilkt airus. Neiet viss vēl vienā ritmā, bet ar katru vēzienu ir tuvāk un tuvāk tam. Es turpināšu šo kopīgo darbu virzīt.”

“Esmu pārliecināts, ka mēs varēsim vienoties par labu darba programmu, ko sauc par valdības deklarāciju, un ka mēs dažās nedēļās varēsim piedāvāt valdības pilnu sastāvu, un Saeimā būs balsošana,” uzsvēra Kariņš.

Kā zināms, JV, AS un NA noslēdza sadarbības memorandu tālākai valdības veidošanai. Pēc tam JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu, kam piekrita NA, bet iebilda AS, sakot, ka partiju pozīciju saskaņošanai esot nepieciešams “memorands 2”. Pašlaik šīs domstarpības konceptuāli esot atrisinātas vai arī tikušas atliktas.

Foto: Valsts kanceleja