Levits: Labākais variants būtu, ja darbu turpinātu pašreizējā koalīcija

Labākais variants būtu, ja turpinātu pastāvēt pašreizējā koalīcija, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda Valsts prezidents Egils Levits.

“Manuprāt, labākais variants būtu, ja turpinātu pastāvēt pašreizējā koalīcija, jo pie pašreizējā spēku sadalījuma Saeimā, ņemot vērā viņu politisko orientāciju, tas ir labākais, kas ir iespējams,” uzskata Levits.

Pēc viņa teiktā, koalīcijas paplašināšana esot iespējama: “Es nedodu priekšroku, ja koalīcijā ietilptu politiskie spēki, kuri vēl nav pilnībā atbrīvojušies no oligarhiskas ietekmes. Šeit es redzu zināmas problēmas, arī to izskaidrot mūsu sabiedrotajiem.”

Runājot par to, ka nākamais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ievēlēts ar nelielu balsu pārsvaru, Levits teica: “Balsu skaits, ar ko tiek ievēlēts prezidents, nav pārāk būtisks, jautājums, ar kādām balsīm. Šeit mēs redzam, ka VP ievēlēts ar opozīcijas balsīm. [..] Situācija šodien nav pārskatāma, un notiek partiju konsultācijas, un mēs redzēsim rezultātu.”

“Es pildīšu savus pienākumus līdz pilnvaru beigām, un ir vairāki pasākumi, kur es piedalīšos. Domāju arī iesniegt Saeimā jau iepriekš sagatavotu likumprojektu par to, ka mums ir jāatbrīvojas no koloniālisma laikmeta zīmēm ielu nosaukumos u.tml. Publiskās atmiņas centrs ir sastādījis sarakstu, ka mums ir kādas 150 ielas, nosaukumi un cita veida zīmes, kas ir palikušas no padomju un krievu imperiālisma laikiem. Iespējams, ka tas nav mums šodien adekvāti un pieņemami,” sacīja Levits.

Kā zināms, 31. maijā Saeima trešajā vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija “Jaunā Vienotība”. Viņš ievēlēts ar “Jaunās Vienotības” un divu opozīcijas partiju – Zaļo un Zemnieku savienības un “Progresīvo” – balsīm.

Foto: Valsts kanceleja