Levits: Kariņa valdība būs atkarīga tikai no spējas sastrādāties

Jaunā valdība būs atkarīga tikai no spējas sastrādāties, Latvijas Radio intervijā sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Šodien, 14. decembrī, pulksten 9.00 Saeimas nama Viesu zālē plānota Latvijas Republikas 14.Saeimā pārstāvēto un valdību veidojošo politisko partiju sadarbības līguma, Fiskālās disciplīnas līguma un Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta deklarācijas svinīgā parakstīšana.

Dokumentus parakstīs politisko spēku “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais saraksts” un “Nacionālā apvienība” pārstāvji.

Saeimas ārkārtas sēdi, kurā paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu K.Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam, plānots sasaukt pulksten 10.30.

Levits pauda cerību, ka jaunā koalīcija saglabās iekšējo disciplīnu un demonstrēs labu komandas darbu gan starp valdības locekļiem, gan starp 54 deputātiem parlamentā.

Savukārt valdības deklarācijas projektu prezidents vērtēja kā solīdu, turpinot, ka to vēl precizēs valdības rīcības plānā. Kā norādīja Levits, tā nav ambicioza programma, bet pietiekami solīda, lai valsts virzītos uz priekšu.

Vaicāts, cik ilglaicīga varētu būt otrā Kariņa valdība, Levits norādīja, ka šī valdība būs atkarīga tikai no spējas sastrādāties. Prezidentam ir zināmas cerības, ka šajā valdībā cilvēki spēs sastrādāties un parādīt sevi no labākās puses.

Foto: Saeimas kanceleja