Levits: Ir jāīsteno atalgojuma reforma veselības nozarē, lai palielinātu mediķu atalgojumu

Veselības aprūpes sistēmā galvenais ir ieviest atalgojumu reformu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Ja ilgstoši saņem piemaksas, cilvēki pierod, bet ir jāatceras, ka šī ir īslaicīga krīzes risinājuma situācija. Tas gan neatliek to, ka ir jāīsteno atalgojuma reforma veselības nozarē, lai palielinātu mediķu atalgojumu,” pauda prezidents.

Pēc viņa teiktā, veselības aprūpes sistēmā galvenais ir ieviest atalgojuma reformu. Par to esot runājis arī veselības ministrs Daniels Pavļuts. Levits norādīja: “Algas mediķiem būs lielākas, nekā tās bija pirms piemaksu piešķiršanas Covid-19 laikā.”

Runājot par veselības aprūpes sistēmu, Levits turpināja, ka arī valdībā topošajam pandēmijas ierobežošanas plānam ir jābūt pēc iespējas konkrētākam un tā pieņemšanā politiķiem jāturpina konsultēties ar ekspertiem.

“Politikai ir jāpielāgojas vīrusa attīstības dinamikai, ir jārīkojas ļoti atbildīgi. Mums jau ir paredzēts, ka ierobežojumi tiks pakāpeniski samazināti, bet tas ir jāpasaka vēl skaidrāk, kādi ierobežojumi tiks samazināti, vai vismaz tas virziens, lai cilvēki zina,” uzsvēra prezidents.

Foto: Valsts kanceleja