Lembergs: Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji nevēlas teritoriju apvienošanu

Ne Ventspils pilsētas, ne mūsu novada iedzīvotāji nevēlas teritoriju apvienošanu, ziņu portālam ventasbalss.lv sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Kā zināms, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija paziņojusi, ka aicinās parlamentu nopietni diskutēt par pašvaldību priekšlikumiem administratīvi teritoriālās reformas pārskatīšanai.

Priekšlikumus sniegusi virkne pašvaldību. Piemēram, Jelgavas un Ventspils valstspilsētas iebilst aicina saglabāt to teritorijas, neapvienojot ar blakus esošajiem novadiem. Arī Ventspils novads uzskata, ka tam saglabājams pastāvīgas pašvaldības statuss, lēmuši novada domes deputāti. Līdzīgi lēmusi Augšdaugavas novada dome.

“Latvijā jābūt septiņām valstpilsētām, kurās neietilpst Jēkabpils, Valmiera un Ogre, un 27 apriņķiem. Attiecībā uz pilsētas un novada apvienošanu, mēs 2020. gadā veicām iedzīvotāju aptauju, arī novads to izdarīja. Viennozīmīga iedzīvotāju atbilde bija, ka pilsētnieki vēlas palikt pie Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāji – Ventspils novadā,” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja, ka pie tam tā saucamā reforma paredz, ka Ventspils pilsētai kā struktūrvienībai būs tāds pats statuss apvienotajā pilsētā un novadā kā, piemēram, Zlēkām: “Ventspils pilsētā būs pagastvecis, pie tam nevis vēlēts, bet gan iecelts. Tāda ir tā reforma! Kolosāli skan, vai ne?”

Foto: F64