Lembergs: Ventspils brīvostas pārvalde vienmēr ir un joprojām atrodas Kariņa pārraudzībā

Ventspils domei ir atņemti 145 miljoni, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Kristovskis, sniedzot intervijas, saka “Aivara Lemberga kontrolētā brīvostas pārvalde”, “pašvaldības dominance brīvostā”, taču valdē bija astoņi valdes locekļi, no kuriem viens bija Kristovskis un viens – Lembergs. Mums katram bija pa vienai balsij, bet Kristovskis apgalvo, ka viņam bija viena un man – astoņas! Iet kopā ar loģiku? Neiet, bet cilvēki lasa, klausās un nezina šīs nianses,” sacīja Lembergs.

“Atkārtošos, četri valdes locekļi bija pašvaldības iecelti, četri – Latvijas valdības iecelti valsts pārstāvji. Lai pieņemtu lēmumu, bija vajadzīgas vismaz piecas balsis, tātad bez valdības ieceltajiem pārstāvjiem nevienu lēmumu pieņemt nevarēja, turklāt praksē vienmēr bija konsensus princips, nevis balsojums. Turklāt brīvostas pārvadi vada pārvaldnieks, kura iecelšana notiek, saskaņojot ar Satiksmes ministru. Visus lēmumu projektus gatavo brīvostas pārvaldnieks. Brīvostas pārvalde vienmēr ir atradusies un joprojām atrodas Ministru kabineta jeb Kariņa pārraudzībā. Ventspils pilsētas domes dominance?! Tie visi ir feiki jeb – meli!” uzsvēra politiķis.

Vaicāts, kāda šobrīd ir brīvostas attīstības stratēģija, Lembergs norādīja: “Nekāda. Kad tiek izdarītas ļoti asas kustības pārvaldē jebkurā jomā, investori un klienti likumsakarīgi saraujas, un tas vienā mirklī nobremzē biznesu. Ja kas tāds notiktu bankā, tā pat varētu bankrotēt. Vecā stratēģija – būvēt jaunas rūpnīcas – ir apturēta, vietā radīts nav nekas. Tagadējie brīvostas valdes locekļi nav ventspilnieki, viņiem ir vienalga. Vienu reizi mēnesī viņi atbrauc, viņiem par to gadā samaksā kādus 25–30 tūkstošus eiro, un viņi ir laimīgi. Tēlaini izsakoties, šobrīd pašvaldības vadība brīvostas kontekstā cīnās par savu vietu zem saules.”

“Ventspils dome savu īpašumu ir nodevusi pārvaldībā brīvostas pārvaldei. To četru pašvaldības pārstāvju uzdevums brīvostas valdē bija sekot, lai netiek pieņemti ventspilniekiem kaitīgi lēmumi, kas mazinātu domes īpašumu vērtību. Šobrīd Ventspils domes jeb ventspilnieku īpašumus 145 miljonu eiro vērtībā pārvalda rīdzinieki un nav neviena, uzsveru – neviena, politiski atbildīga cilvēka, kas pārstāvētu ventspilnieku intereses. Iedomājieties, jums pieder 145 miljoni, bet jūs pabīda malā un saka, ka jums ar tiem vairs nebūs nekāda darīšana! Taču likums pilsētas domei uzliek par pienākumu rūpēties par sava īpašuma saglabāšanu un vairošanu. Satversmes tiesā ir iesniegta prasība par to, ka šādi nedrīkst atņemt pašvaldībai īpašumu. Mana pieeja ir ļoti vienkārša: valsts grib vienpersonīgi, bez pašvaldības ziņas pārvaldīt 145 miljonus?! Laipni lūdzu – nopērciet, pārskaitiet uz domes kontu 145 miljonus, un dariet ar savu īpašumu, ko gribat,” sacīja Lembergs.

Foto: Valsts kanceleja