Lembergs: Valdības lēmumu rezultātā ir kritusies izglītības kvalitāte

Esošā valdība ir pieņēmusi graujošus lēmumus Latvijas izglītības sistēmai, pauda politiķis, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka pirms diviem gadiem Latvija pārgāja uz jauno mācību saturu. “Vai tajā brīdī tika analizēts, vai Latvijas pedagogi un mācību sistēma tam ir gatava? Vai būs mācību grāmatas, no kurām mācīties? No divpadsmit mācību grāmatām šobrīd ir tikai viena, kas atbilst jaunajam mācību saturam. Vai Latvijas izglītības sistēma ir gatava un pārgājusi uz jauno mācību saturu? Kurš rezultātā ir cietušais? Muižniece? Viņai ir samazinājusies alga? Nē, viņai pieliks algu un daudz straujāk ka skolotājiem. Premjers? Arī viņam pieliks algu par 42%. Kurš ir cietējs? Latvijas nākotne un tagadējie skolnieki,” sacīja Lembergs.

“Mēs runājam par rūpēm par jauno paaudzi, Latvijas nākotni, izglītotu paaudzi, bet cik no viņiem būs gatavi mācīties augstākajās izglītības iestādēs?” turpināja politiķis.

Tāpat viņš norādīja uz to, ka tikko ir apstiprināti vidusskolu pastāvēšanas noteikumi, kas nosaka pēc kādiem radītājiem vidusskolas varēs saņemt valsts budžeta naudu pedagogu algām: “Bet jaunais izglītības saturs “saka” kaut ko citu, bet šie kritēriji, pēc kuriem vidusskolas varēs saņemt budžeta naudu, ir pēc vecā izglītības satura. Kas to pieņēma? Pēc valdības priekšlikuma pieņēma Saeima. Kas vainīgs? Brisele, protams, jo viņi neuzrakstīja priekšā, un tad tādas muļķības nebūtu. Šajā gadījumā mēs paši lemjam un diemžēl lemjam bez pienācīgas sagatavotības, un gala rezultātā cieš un cietīs Latvijas nākotne.”

Foto: F64