Lembergs: Stambulas konvencijas ratifikācija pilnīgi neko nedod, ja valsts nepilda savu pienākumu

Aizsargāt pret vardarbību ir valsts pienākums – tam nav nepieciešama Stambulas konvencija, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Stambulas konvencijas būtība ir aizsargāt sievietes pret vardarbību. Es uzskatu, ka ir bezjēdzīgi Latvijai pievienoties konvencijai. Tas, ka pret vardarbību jāaizstāv jebkurš Latvijas iedzīvotājs, ir noteikts Satversmē, Latvijas likumos, un, ja kāds īsteno vardarbību pret jebkuru cilvēku, ne tikai pret sievieti, ir paredzēta kriminālatbildība. Aizsargāt pret vardarbību – tas ir valsts pienākums,” sacīja Lembers.

“Nu, labi, papīrs būs ratificēts, bet kas mainīsies Latvijā? Vai samazināsies vardarbība pret sievietēm? Vai tie dzērāji, kas sit sievas, teiks: jā, konvencija ratificēta un es vairs sievu nesitu?” komentēja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka ratifikācija pilnīgi neko nedod, ja valsts nepilda savu pienākumu.

“Pienākums izriet nevis no konvencijas, bet no Satversmes, likumiem, tikai tie ir jāpilda. Savukārt par to, ka ir viendzimuma laulības, ka geji un lesbietes laulājas un adoptē bērnus, un ka tā prasot konvencija – konvencijā par to nav neviena vārda! Vienkārši kādam patīk tā tulkot, bet tas tur tā ierakstīts nav,” piebilda Lembergs.

Foto: F64