Lembergs: Siliņas valdība uzstāda Latvijas attīstībai viduvējus mērķus

Latvija savā attīstībā ir atpalikusi ne tikai no Eiropas, bet arī no Igaunijas un Lietuvas, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Visi saka, ka Latvijai esot stratēģiskie partneri: ASV, Vācija, Francija, Lielbritānija, Zviedrija, Somija utt. Tās ir bagātas valstis, bet kāds ir šo valstu ieguldījums Latvijas ekonomikā? Kur ir tāda sadarbības programma? Es nerunāju par ES, bet divpusējo attiecību jomā. Tādas nav!” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja: “Kas tas par stratēģisko partneri, kurš neriskē ieguldīt sava stratēģiskā partnera tautsaimniecībā savu naudu? Kāpēc viņi baidās ieguldīt? Piemēram, Ķīnai ir stratēģiskās intereses, kur viņi veic ekonomisko invāziju – milzīgi iegulda, lai palielinātu savu ietekmi caur šādu ieguldījumu. Bet mūsu stratēģiskie partneri šo ietekmi veic caur vēstniecību – kā Višinskis 1940. gadā. Mēs no tā laimīgāki nepaliksim, bagātāki noteikti ne.”

“Siliņa izvirzīja kritēriju panākt Igauniju un Lietuvu. Nu kas tas par mērķi? Vajag panākt Zviedriju! Protams, ka ir piedauzīgi slikti, ka mēs esam atpalikuši no Igaunijas un Lietuvas, bet mērķus vajag pieklājīgus! Ir tāda rušināšanās smilšu kastītē. Vienkārši viduvējības! Viņi dzīvē neko nav sasnieguši un nesasniegs, lielākais – viņiem visu mūžu traucē Lembergs. Tā kā ģimenē – bērns neklausa un vecāki sāk stāstīt, ka tūlīt policiju izsauks. Un tālāk? Ko tad tas policists izdarīs bērna audzināšanā? Te ir tas pats!” ass savos izteikumos bija Lembergs.

Foto: Valsts kanceleja