Lembergs: Sankciju noņemšana Ventspils brīvostai nav Latvijas valdības nopelns

Latvijas nopelna tajā, ka ASV noņēmusi sankcijas Ventspils brīvostai, nav, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kā zināms, 9. decembrī ASV iekļāvušas globālajā Magņitska sankciju sarakstā Ventspils mēru Lembergu, kā arī četras organizācijas – Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Savukārt 18. decembrī tika paziņots, ka Ventspils brīvosta un Ventspils brīvostas pārvalde ir izņemta no ASV sankciju saraksta, ko Latvijas valdības amatpersonas dēvēja par savu sasniegumu.

Komentējot patieso iemeslu, kāpēc brīvostas pārvaldei noņemtas sankcijas, Lembergs norādīja, ka tas nav Latvijas valdības nopelns, bet amerikāņu.

“Viņi redzēja mani, ka mani vajag nosist un mani vajag dabūt ārā no Ventspils brīvostas valdes un izdomāja tādu gājienu, ka ieliks brīvostu sankcijās, izmetīs pašvaldību no turienes ārā un viss kārtībā. Bet viņi neparēķināja, ka, ja brīvostas pārvalde ir sankcijās un Latvija tās atzīst, tādā gadījumā pēc mēneša ar brīvostas pārvaldi neviens līgumus neslēdz un neviens naudu nemaksā un nepieņem. Un izrādās, ka no 8. janvāra tādā gadījumā Ventspilī neienāk kuģi. Un neienāk arī kuģi pēc tās kravas, kuru pārkrauj Ventspils naftas termināls, kas pieder “Vitol” jeb amerikāņiem. Izrādās, ka Bordāns ir izkārtojis sankcijas pret amerikāņiem. Sitot Lembergu, iemauca pa amerikāņiem. Amerikāņi uztaisīja skandālu un, protams, ka amerikāņi izņēma amerikāņus no sankcijas,” skaidroja Lembergs.

“Un ne Kariņa, ne Bordāna, ne Rinkēviča nopelna tur nav nekāda. Nopelni ir Maiami dzīvošajiem [kompānijas] īpašniekiem. Tā ir, kad bezatbildīgi politikāņi, lai izrēķinātos iekšpolitiski ar Aivaru Lembergu, iemauc sankcijās valsts iestādi, kura atrodas Ministra kabineta pārraudzībā. Beigās izrādās, ka iemauc par amerikāņiem,” uzsvēra politiķis.

Pēc viņa sacītā, runas par to, ka sankciju atcelšanu panāca Latvijas valdība, ir blefs. “Labi, ka vēl ar veselu ādu tika cauri. Viņi vienkārši neizrēķina pāris gājienus uz priekšu,” rezumēja Ventspils mērs.

Foto: F64