Lembergs: Sankcijas pret Ventspils brīvostu ir noziegums no Kariņa valdības puses

Ventspils brīvostas pārvaldes iekļaušana ASV sankciju sarakstā ir noziegums pret valsti, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot sankciju ietekmi uz Ventspils brīvostu, Lembergs norādīja, ka uzticība no investoru puses ir samazinājusies. Arī valstij piederošā kompānija “Ventas osta”, kuras mērķis ir atslogot Ventspils brīvostas pārvaldi, visticamāk, to nevairošot.

“Kādam ir jābūt trulam naidam pret ventspilniekiem un vispār pret valsti, lai nomainītu pazīstamu brendu uz kaut ko briesmīgu? Krišjāna Kariņa valdība, it īpaši pats Kariņš, Bordāns un Linkaits ir neizglītoti cilvēki,” uzsvēra politiķis.

“Tas, ka Bordāns un Kariņš panāca, ka Ventspils brīvostas pārvalde tiek iekļauta sankcijās, ir noziegums. Ventspils brīvostas pārvalde ir valsts iestāde. Ja tā sarežģīti runā, tad atvasināta publiska persona, kura, atbilstoši likumam, atrodas Ministru kabineta pārvaldībā. Kas vada Ministru kabinetu? Kariņš. Tātad Kariņa pārraudzībā. Faktiskais izpildītājs ir Satiksmes ministrs Linkaits. Un tagad to, ko viņi pārvalda, iekļauj it kā sankcijās. Tad iznāk, ko Linkaits, Kariņš un visa valdība ir uzraudzījusi?” komentēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, tā ir sarkanā kartīte valdībai, jo brīvosta atrodas valsts pārvaldībā. “Tur nav teikts Ventspils pilsētas domes vai Lemberga [pārvaldībā]. Tie ir absolūti meli. Bordāns ir iestāstījis amerikāņiem, ka Ventspils brīvostas pārvalde pieder man un es viņu kontrolēju. Nu kā viņi var zināt, kas ir Ventspils brīvostas pārvalde? Tas ir absurds,” uzsvēra politiķis.

Jau vēstīts, ka 9. decembrī ASV iekļāvušas globālajā Magņitska sankciju sarakstā Ventspils mēru Lembergu, kā arī četras organizācijas – Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Savukārt 18. decembrī tika paziņots, ka Ventspils brīvostas pārvalde ir izņemta no ASV sankciju saraksta vien dažas stundas pēc Saeimas steidzami pieņemtā lēmuma, kas ļaus valstij pārņemt Ventspils brīvostas pārvaldi savā pārziņā un dibināt jaunu valsts uzņēmumu “Ventas osta”.