Lembergs par finansējuma trūkumu mediķiem: Kariņš lai meklē vainīgos savā dārziņā, ko sauc par Latvijas valdību

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) vainīgos pie nepietiekama finansējuma nodrošināšanas mediķiem jāmeklē savā valdībā, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kur ir problēma? Veselības finansēšanas likumā ir ierakstīts, ka darba samaksas fonds medicīnā nodarbinātājiem 2020. gadā ir jāpalielina. Tas ir likumā ierakstīts. Starpība ar šobrīd piešķirto ir 60 miljoni. Jautājums – likums ir jāpilda vai nav jāpilda? Tas ir Kariņam pienākums [pildīt likumu],” norādīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, jautājums gan nav tikai par darba algu. “Tie, kas ir kļuvuši par mediķiem, viņi visi ļoti labi zina svešvalodas. Droši vien pārsvarā angļu, bet ir arī tādi, kas mācās franču un vācu valodu, un pieprasījums pēc ārstiem rietumvalstīs ir ļoti liels. Viņiem nav nekādu šķēršļu aiziet strādāt uz bagātajām rietumvalstīm, kur viņi par to pašu darbu un kvalifikāciju saņems trīs līdz četras reizes vairāk,” skaidroja politiķis.

“Kāds tam visam ir rezultāts? Rezultāts ir tāds, ka jau šobrīd slimnīca ir, palātas ir, slimnieku ir, bet mediķu nav. Citiem vārdiem, ir jāpieliek nauda, lai jaunie ārsti nebrauc prom. Ja viņi aizbrauks, tad nebūs alternatīvas. Jūs aicināsiet zviedru ārstu, kuram būs jāmaksā piecas reizes vairāk?” retoriski vaicāja Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, valdībai jau sākotnēji bija jāpalielina atalgojums mediķiem. “Tas ir nokavēts, bet labāk vēlu, nekā nekad,” piebilda Ventspils mērs.

Runājot par to, kurš vainojams, ka mediķu algām trūks līdzekļu, Lembergs norādīja, ka valsts uzdevums ir kontrolēt to, kas notiek veselības nozarē. “Medicīnas pakalpojumi, ko sniedz slimnīcas, ģimenes ārsti un vēl virkne citi, tas ir valsts pasūtījums. Tas, kas pasūta tam vajag kontrolēt pasūtījuma izpildi. Tas ir Kariņa kā premjera pienākums šādu kārtību nodrošināt. Pie tam premjera Kariņa partijas biedri ir ļoti ilgus gadus bijuši veselības aizsardzības ministri un tas nozīmē, ka tai laikā tas darbs nav pienācīgi izdarīts,” pieļāva Lembergs.

“Tā kā Kariņš lai meklē vainīgos savā dārziņā, ko sauc par Latvijas valdību,” uzsvēra Lembergs.

Foto: F64