Lembergs par “Brexit”: Eiropas Savienība ir sevi pataisījusi par absolūtu izsmieklu

Eiropas Savienība (ES) ir pataisījusi sevi par izsmieklu, ļaudama “Brexit” procesam ieilgt un britiem diktēt noteikumus, žurnālistiem izteicās Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tā, kā Eiropas Savienība šobrīd atvadās no Lielbritānijas, tā darīt nedrīkst,” uzsvēra Lembergs.

Pēc viņa sacītā, ja Lielbritānijas amatpersonas savā starpā nav spējušas vienoties par izstāšanos no ES, tad Briselei jau nu nevajadzēja pagarināt izstāšanās periodu. “29. marts un viss. Ko tur beigtu kaķi vazā pa galdu! Visi tur degunu un saka, ka viņš smird. Tad nevazājiet to kaķi,” tēlaini izteicās politiķis.

Lemberga ieskatā pašreiz notiekošais ir “smieklīgi”. “Un vēl tagad viņi (briti) vēl Eiropas Parlamenta deputātus. Taisa kampaņu divas nedēļas pirms vēlēšanām. Vienvārdsakot, tas padara Eiropas Savienību par absolūtu izsmieklu,” norādīja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka pie esošās situācijas vainojama Eiropas Komisija (EK) un lielo valstu vadītāji, tostarp Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Emanuels Makrons un itāļi. “Pie reizes arī Latvija pieļauj šādu situāciju. Latvijai vajadzēja pateikt “sveiki” un viss,” pauda Lembergs.

“Protams, arī angļi nevar pārdzīvot, ka vācieši zaudēja Pirmo pasaules karu un Otro pasaules karu, bet beigās komandē Eiropas Savienību, un pie reizes arī angļus. Un angļi nolikti pie vietas. Un kas to dara? Tie, kas zaudēja Otro pasaules karu. Skaidrs, ka angļi mūk prom no vāciešiem. Kopš kura laika angļi būs ar mieru dzīvot zem vācu oficiantes brunčiem?” komentēja Lembergs.

Kā zināms, ES vadītāji 10. aprīļa ārkārtas samitā vienojās 50. panta piemērošanu pagarināt līdz 2019. gada oktobra beigām. Ja abas puses izstāšanās līgumu ratificēs agrāk, Apvienotā Karaliste izstāsies nākamā mēneša pirmajā dienā.