Lembergs: Latvijas Universitāte ir tālu no līderības

Latvijas Universitātes (LU) 1200. vieta pasaules universitāšu reitingā nav nekāds sasniegums, pauž partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka Latvijas Universitāte jaunākajā “Times Higher Education” pasaules universitāšu reitingā ieguvusi 1200. vietu no 1904 universitātēm, kamēr Tartu universitāte 300. vietu.

“Kā jūs domājat – Latvijas Universitātes reitings pasaulē ir augsts vai zems? Mūsu hokejisti ir trešie pasaulē, bet LU 1200. Kaut kā tālu no tās līderības,” komentēja Lembergs.

“Ko par to saka universitātes padome? Senāts? Visa vadība? Neko. Naudu saņem, universitāte pinas pasaules reitingā starp lieliem atpalicējiem. Kāpēc? Tāpēc, ka Senāts muld, bet neko nedara, lai tā būtu vismaz tikpat viduvēja kā Tartu universitāte,” sacīja politiķis.

Kā zināms, reitings tiek veidots, gan izmantojot zinātnisko sasniegumu informāciju no SCOPUS publikāciju bāzes, gan augstskolu sniegto, gan aptaujās iegūto informāciju. Reitings sniedz plašu un līdzsvarotu augstskolu salīdzinājumu studentu, akadēmiskā personāla, universitāšu vadītāju, industrijas un citu sabiedrības pārstāvju vērtējumā. Tajā iekļautas arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) un Rīgas Stradiņa Universitāte, kas pēc jaunās vērtēšanas metodoloģijas abas ieņēmušas 1500+ vietu.

Foto: F64