Lembergs: Latvijas darba tirgū ir vērojama diskriminācija

Nosakot minimālo finanšu līdzekļu apmēru tautsaimniecībā nodarbinātiem ārzemniekiem, Latvijā pieaugs diskriminācija darba tirgū, sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka valdība nesen atbalstīja grozījumus noteikumiem par ārzemniekam nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru un finanšu līdzekļu esības konstatēšanu, kas paredz noteikt, ka visās tautsaimniecības nozarēs ārvalstu strādājošajiem minimālais finanšu līdzekļu apmērs ir nozares vidējās algas līmenī.

“Tātad imigrants, kas atbrauc strādāt uz Latviju, saņem ne mazāk ka attiecīgās nozares vidējo darba algu. Kas tad strādās par minimālo algu? Pareizi, letiņi un visi pārējie, kas te pastāvīgi dzīvo. Tāda ir diskriminācija pret Latvijas pilsoņiem,” sacīja Lembergs.

Viņš uzsvēra: “Kas tā par politiku? Mērķis ir vienkāršs – aborigēni no Latvijas aizbrauks strādāt uz rietumiem, un imigranti atbrauks strādāt uz Latviju, un atbrīvosies telpa plašam imigrācijas vilnim. Ļoti “tālredzīga” politika.”