Lembergs: Kariņa valdība ir negatīvi noskaņota pret tranzītu; pirmos negatīvos rezultātus izjutīs ostas

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība ir ļoti negatīvi noskaņota pret tranzīta nozari, žurnālistiem preses konferencē norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, informācija, ka Kariņš ir bijis Baltkrievijā un sakārtojis kravu un tranzītu jautājumus ir fake ziņa: “Kariņš tur neko sakārtot nevar un neprot.”

“Diemžēl Latvija ir zaudējusi savu kādreizējo līdera pozīciju transporta attiecībās ar Baltkrieviju. Šo Latvijas pozīciju ir aizņēmusi Lietuva,” skaidroja politiķis.

“Latvijas valdība, īpaši pēdējā – Kariņa valdība, ir ārkārtīgi nepragmatiska un ļoti negatīvi noskaņota pret tranzītu, “Latvijas dzelzceļu,” ostām, termināliem un loģistiku,” uzsvēra Lembergs.

Viņš turpināja, ka Kariņa valdības pirmos negatīvos rezultātus šogad izjutīs ostas. “Par to man ir liela pārliecība,” pauda Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs.

Kā zināms, nesen Lembergs jau izteicies, ka situācija Latvijas tranzīta nozarē veidojas kritiska, un par to, pēc viņa domām, jāsaka liels “paldies” tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP), viņa partijai un satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP). “Viņi varēs sev piešķirt titulu – Latvijas tranzīta kaprači,” norādījis politiķis.

Foto: Valsts kanceleja