Lembergs: Iespējams, ka Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras aptaujas rezultāti ir kļūdaini

Lai arī ārvalstu uzņēmēji kopumā apmierināti ar uzņēmējdarbības vidi, tomēr 13 kritērijos no 21 Latvijas vērtējums esot sliktāks nekā iepriekšējā gadā, secinājusi Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK). Savukārt Ventspils mērs Aivars Lembergs gan uzskata, ka situācija Latvijas uzņēmējdarbībā nav tik slikta, kā tas parādīts šīs uzņēmēju organizācijas veiktajā aptaujā.

“Grūti pateikt,” – tā par aptaujas datiem izteicās Lembergs, norādot, ka “78 aptaujātie nav pietiekami reprezentatīvs skaits un izdarīt no tā kaut kādus lielus secinājums no tā neesot iespējams.”

“Nav zināms, pēc kādas metodikas aptauja veikta un kā izvēlēti aptaujātie, tā kā kļūdas iespēja ir ļoti liela,” sacīja Ventspils mērs, komentējot AHK veikto aptauju.

“Bet trīspadsmit kritēriji ir ļoti slikts rādītājs,” piebilda Lembergs, īpaši norādot uz to, ka uzņēmēji zemu vērtējuši korupcijas apkarošanu un valsts iepirkumu norisi.

Viņš norāda, ka galvenais atbildīgais šajā situācijā esot zināms. “Galvenais atbildīgais ir Ekonomikas ministrija (EM) un Finanšu ministrija (FM), kurām nu jādomā, kāpēc ir tāds vērtējums,” uzskata politiķis, piebilstot, ka kopumā jau šie rezultāti nav nekas traģisks, bet tajā pat laikā tos ir nepieciešams izvērtēt.

Kā zināms, saskaņā ar Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras veikto aptauju, 13 kritērijos no 21 Latvijas vērtējums esot sliktāks nekā iepriekšējā gadā. Īpaši zemu ārvalstu investori novērtē nodokļu sistēmu un korupcijas apkarošanu, turklāt arī produktivitāte un valsts iepirkumu norise tiek novērtēta zemāk, nekā tas bija vēl gadu iepriekš.

Tikai 14% no visiem aptaujātajiem uzņēmējiem ir apmierināti ar nodokļu reformu, un gandrīz puse (44%) pauž neapmierinātību ar to.

Foto: F64