Lembergs: Diemžēl pie Eiropas Komisijas vadības stūres ir vāji un neizteiksmīgi politiķi

Ventspils mērs Aivars Lembergs, runājot par Eiropas Savienību (ES) un pašlaik notiekošo pasaulē, tai skaitā “Brexit”, konfliktiem Tuvajos Austrumos un ES plāniem paplašināties, norādīja, ka, viņaprāt, Eiropas Komisijas (EK) vadītāji ir vāji un neizteiksmīgi.

“Liela problēma ir tā, ka Eiropas Komisijas vadītāji ir ļoti vāji,” pauda Lembergs minot, ka, piemēram, Žans Klods Junkers kā EK vadītājs ir “pilnīga nulle”. Arī iepriekšējais vadītājs Žuze Manuels Barozu neesot bijis daudz labāks.

Savukārt runājot par EK komisāriem, Lembergs uzsvēra, ka daži no tiem ir spēcīgas personības, bet citi – ne pārāk izteiksmīgi personāži. “Tie ir ministri, viņi jau veido politiku,” uzsvēra Ventspils mērs.

Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka vienmēr ir kāds, kas nav apmierināts ar valdību. “Tā kā mēs arī neesam apmierināti ar Eiropas Komisiju,” piebilda politiķis.

Pēc viņa sacītā, šobrīd galvenais uzdevums ir “savākt” Eiropas Savienību, un viens no pirmajiem soļiem būtu vienotas armijas izveide. “Uz amerikāņiem nevar paļauties. Šobrīd ir Donalds Tramps, bet rīt var būt jauns Ādolfs,” piebilda Lembergs, skaidrojot, ka ASV neļaus ES palikt stiprai un ar to ir jārēķinās.

“Ir sācies ekonomiskais tirdzniecības karš starp ES un ASV, ASV un Ķīnu, Krieviju un ASV – tā situācija ir mainījusies, un mēs šobrīd esam liecinieki ģeopolitiskai krīzei, kura vēl tikai veidojas. Bet tā krīze padziļināsies,” brīdināja Lembergs.

Foto: Eiropas Parlaments