LDDK ģenerāldirektore: Latvijā sāktās reformas nedrīkstētu sākt no nulles

Uzņēmējiem ir svarīga stabilitāte, tāpēc iesāktās reformas ir jāpilnveido, un tās nekādā gadījumā nedrīkst pārtraukt un sākt no nulles, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Komentējot valdības veidošanas sarunas, Meņģelsone norādīja, ka tas process pašlaik neatšķiras no tā, kāds bija vērojams iepriekš. “Pirmām kārtām ir svarīgi runāt par saturu, par to, ko jaunā valdība grib patiesi paveikt, un tikai tad notiek pašu ministriju sadale,” izteicās LDDK vadītāja.

Viņa rosināja nākamo valdību neveikt “asus pagriezienus” līdzšinējā politikās, uzsverot, ka uzņēmējiem iesāktās reformas ir ļoti svarīgas. “Ir svarīgi saprast, kas ir jāpilnveido, bet nekādā gadījumā nedrīkst vienkārši pārtraukt un sākt no nulles. Tādā veidā mēs vienkārši zaudējam laiku,” skidroja Meņģelsone.

Viņa informēja, ka šonedēļ Latvijas Darba devēju konfederācija tiksies ar jaunievēlētajām politiskajām partijām, lai diskutētu par jaunās valdības prioritātēm, turpmāk veicamajiem darbiem un citiem darba devējiem svarīgiem jautājumiem.

“Mēs gribam salāgot savu redzējumu gan par darbaspēka pieejamību, gan par izglītības reformas turpināšanu, gan par pašvaldību, administratīvo reformu un, protams, par ļoti jūtīgo un svarīgo veselības nozares finansēšanas jautājumu un par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas jautājumu,” skaidroja LDDK vadītāja.

LDDK piektdien, 26.oktobrī, paredzēta tikšanās ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) un “KPV LV”, bet nākamotrdien – ar “Attīstībai/Par!” pārstāvjiem.

Foto: Valsts kanceleja