Latvijas vēstnieks NATO: Militārpersonu skaits, ko ir plānots iesaistīt mācībās 13 NATO dalībvalstu teritorijā, būs 90 tūkstoši

NATO militāro mācību organizēšana Eiropā nenozīmē, ka karš ar Krieviju ir neizbēgams, “Rīta Panorāmā” uzsvēra Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

Viņš skaidroja, ka to mērķis ir sūtīt signālu jebkuram potenciālam agresoram un atturēt no šāda kara.

“Es varu apliecināt, ka militārpersonu skaits, ko ir plānots iesaistīt mācībās 13 NATO dalībvalstu teritorijā, būs 90 tūkstoši. Piedalīsies visu NATO dalībvalstu un arī Zviedrijas militārais kontingents, būs vairāk nekā 1100 kaujas mašīnas, ieskaitot tankus, bruņumašīnas, lidmašīnas, kuģus,” sacīja Riekstiņš.

Viņš norādīja: “Iedzīvotājiem ir jāparaugās NATO kā kolektīvās aizsardzības organizācijas darbības vēsturē, tā apliecina, ka NATO ir vienmēr spējusi atturēt jebkuru potenciālo agresoru no tādas rīcības, kas saistītos ar NATO teritorijas apdraudēšanu.”

Kā zināms, NATO ir paziņojis par mēnešiem ilgām militārajām mācībām ar 90 000 karavīru piedalīšanos, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju, un tās būs lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara beigām.

Foto: Latvijas armija