Latvijas Pasts divkāršos pakomātu skaitu

2023.gada augustā Latvijas Pasts savā pakomātu tīklā izvietos jau 200.pakomātu, kurš atradīsies Rīgā, pie mazumtirdzniecības veikala LIDL, Sporta ielā 10. Turklāt līdz septembra beigām plānots izvietot vēl 20 šādu modernu pakomātu Rīgā un reģionos. Vērienīgā pakomātu tīkla paplašināšanas projekts turpināsies arī nākamgad – līdz 2024.gada beigām Latvijas Pasts klientiem stratēģiski izdevīgās vietās uzstādīs vēl 200 pakomātu.

Augustā Latvijas Pasts svinēs sava 200.pakomāta uzstādīšanu – tas atradīsies Rīgā, pie mazumtirdzniecības veikala LIDL, Sporta ielā 10, un būs ērti pieejams jebkurā klientiem vēlamā laikā. Latvijas Pastam šis ir nozīmīgs atskaites punkts kopš pakomātu tīkla iegādes 2019.gadā. Latvijas Pasta klientu pieprasījums pēc pakomātu pakalpojumiem šajos gados četrkāršojies, kā arī turpina pieaugt ne tikai pilsētās, bet arī reģionos, kur iedzīvotāji arvien biežāk izvēlās sūtījumus saņemt, izmantojot tieši pakomātu pakalpojumus.

“200.pakomāta izvietošana un turpmākie plāni pakomātu tīkla paplašināšanai akcentē uzņēmuma nemainīgo apņemšanos progresēt un dinamiski virzīties uz priekšu, lai Latvijas Pasta pakalpojumi kļūtu klientiem vēl pieejamāki un ērtāki. Neskatoties uz šajos gados piedzīvotajām krīzēm un pandēmiju, Latvijas Pasts ir nostiprinājis ilgtermiņa redzējumu uzņēmuma pakomātu tīkla attīstībai, lai kļūtu par arvien konkurētspējīgāku dalībnieku šī pakalpojuma nodrošināšanā. Tāpat turpinās darbs pie dažādu procesu un pakalpojumu modernizēšanas, ieviešot jaunus tehnoloģiskus risinājumus ātrākai sūtījumu šķirošanai un piegādei,“ pauž Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Latvijas Pasts ne tikai turpina paplašināt pakomātu tīklu, bet arvien attīsta to funkcionalitāti – adresātiem no šī gada iespējams saņemt vairākus sūtījumus vienā paku skapja nodalījumā, neatkarīgi no tā, vai sūtījumi piegādāti no atšķirīgiem sūtītājiem. Drīzumā Latvijas Pasta klientiem, izmantojot pakomātu pakalpojumus, būs iespēja nosūtīt sūtījumus arī uz saņēmēja dzīvesvietas adresi.

Latvijas Pasta Pasta terminālu pakalpojumu daļas vadītāja Sandra Rogaļska norāda: “Nav noslēpums, ka pakomātu pakalpojumos valda liela konkurence, līdz ar ko ir vēl lielāks gandarījums, ka, neskatoties uz krīzēm un pandēmiju, kas būtiski ietekmēja arī mūsu pakomātu tīkla paplašināšanās plānus, šobrīd varam svinēt jau 200.pakomāta uzstādīšanu. Mūsu mērķis ir ne tikai īsā laika posmā dubultot esošo pakomātu skaitu no 200 uz vairāk nekā 400, bet arī maksimāli paplašināt to funkcionalitāti. Drīzumā sūtījumus būs iespējams nosūtīt kurjerpiegādei, kā arī izvēlēties sev ērtāko pakomātu, kur turpmāk vienmēr ērti saņemt visus adresātam paredzētos sūtījumus. Tādējādi sūtījumu saņemšanā nostiprināsim savas pozīcijas, kā plašākais tīkls Latvijā.”

Latvijas Pasts ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas piedāvā gan iekštelpu pakomātu pakalpojumus, kas ir ļoti būtiski pakām, kam nepieciešams noteikts temperatūras režīms, nepakļaujot tās apkārtējās vides svārstībām, gan ārtelpās, nodrošinot sūtījumu izņemšanu un nosūtīšanu jebkurā diennakts laikā. Starp Latvijas Pasta pakomātiem ir arī Latvijā vienīgais paku tornis Rīgā, Pļavniekos, – efektīva un moderna sūtījumu izsniegšanas iekārta ar automatizēto sūtījumu izsniegšanas funkciju, kurā var uzglabāt līdz pat 500 sūtījumu vienlaikus.

Latvijas Pasts pakomātu tīklu iegādājās 2019.gada augustā, būtiski paplašinot sūtījumu izsniegšanas un nosūtīšanas iespējas, ko veido plašs pakalpojumu sniegšanas vietu tīkls, pastnieku un kurjeru serviss, Circle-K degvielas uzpildes staciju tīkls un vairāk nekā 195 pakomāti visā Latvijā.