“Latvijas Gāze” iesniegusi pieprasījumu noteikt kapitāla atdeves likmi jaunam tarifam

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) ir saņēmusi AS “Latvijas Gāze” iesniegumu ar lūgumu noteikt kapitāla atdeves likmi. Regulators šobrīd izvērtē saņemto informāciju, kas ir nepieciešama tālākai lēmuma pieņemšanai.

“Kad ir noteikta kapitāla atdeves likme, tad komersants var sākt gatavot jaunu tarifu aprēķinu. Pēc būtības tas nozīmē, ka Latvijas Gāze var vērsties Regulatorā ar jaunu dabasgāzes apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas varētu būt saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjomu kritumu. Uz šo brīdi mēs vērtēsim, vai iesniegumā ir norādīta visa informācija, kas ir nepieciešama lēmuma pieņemšanai,” norāda Regulatora padomes loceklis Rolands Irklis, piebilstot, ka šis process vidēji var aizņemt dažus mēnešus.

Kapitāla atdeve ir uzņēmuma atļautās rentabilitātes rādītājs, kas tiek noteikts balstoties uz datiem par pakalpojumu sniegšanā veiktajiem ieguldījumiem, pašu kapitālu un aizņemto kapitālu. Regulētiem komersantiem ir svarīgi nodrošināt prognozējamu atdevi no izmantotā kapitāla, lai sabalansētu ierobežotu rentabilitāti un līdzekļu piesaisti ieguldījumu finansēšanai ilgtermiņā. Regulators kapitāla atdeves likmi nosaka atbilstoši attiecīgās nozares pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikām.

AS “Latvijas Gāze”kapitāla atdeves likme pēdējo reizi tika noteikta 2008. gadā 8% apmērā.