Latvijā vairāk nekā mēnesi redzami Krievijas kiberaktīvistu konstanti uzbrukumi

Latvija piedzīvo, iespējams, līdz šim intensīvākos kiberuzbrukumus, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (“Stratcom”) direktors Jānis Sārts.

“Ir redzams, ka notiek kiberaktīvistu no Krievijas konstanti uzbrukumi. Manā vērtējumā, iespējams, tas ir tāds lielākais un intensīvākais periods, kādu es vispār atceros, kad Latvijai tādi konstanti uzbrukumi ir bijuši. Maz bijuši gadījumi, kad tas atstājis ietekmi,” sacīja Sārts.

Pēc viņa teiktā, par to gan īpaši daudz netiekot runāts, jo izdodas atvairīt šos uzbrukumus.

Viņaprāt, objektīvi ir nepieciešams palielināt Latvijas armiju: “Rekrutēšanas tempi ir strauji kritušies, tāda situācija šajos apstākļos nevar tikt uzturēta. Domāju, ka tie ir pamatapstākļi, kāpēc šī diskusija [par obligāto valsts aizsardzības dienestu] ir sākusies.”

Savukārt runājot par situāciju Ukrainā, viņš norādīja: “Militārie eksperti norāda, ka Krievija var veikt intensīvu uzbrukumu tikai vienā reģionā. Viņi uztaustījuši veidu, kā var tikt uz priekšu, tas ir ar masīvu artilērijas ieroču izmantošanu, pilnībā iznīcinot teritoriju, ko taisās ieņemt. Tas ir vienīgais, kas strādā.”

“Tas, ka turpinām pirkt naftu un gāzi no Krievijas, noteikti ir palīdzējis šī kara ilgumam. Diemžēl esam saskārušies ar stratēģisku lēmumu trūkumu iepriekšējos gadu desmitos daudzās ES valstīs, pilnībā sasaistot savu enerģētikas drošību un neatkarību ar Krieviju,” piebilda Sārts.

Foto: F64