Latvijā turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19

Turpinot monitorēt saslimstības rādītājus ar Covid-19, redzam, ka jaunatklāto gadījumu skaits aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis par 13,2%, un kopumā bija 6167 inficēto (pirms septiņām dienām – 5450 gadījumi dienā), jeb vidēji 881 jauns gadījums dienā (pirms septiņām dienām – vidēji 779 gadījumi dienā), informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Arī pozitīvo testu īpatsvars turpina pieaugt un šobrīd ir 11,8% (pirms septiņām dienām – 10,6%), kas saistīts ar mērķtiecīgāku iedzīvotāju izmeklēšanu.

Tāpat arī pieaug ar Covid-19 stacionēto slimnieku rādītājs – septiņu dienu laikā stacionēto skaits pieaudzis par 5,1%, slimnīcās nokļuva vidēji 120 cilvēki dienā (pirms septiņām dienām – 114 stacionētu pacientu dienā).

Bažas rada jaunā Covid-19 varianta izplatība, tādēļ, atsākoties lidojumiem no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes, visiem, kas ielido Latvijā, obligāti lidostā jāveic Covid-19 tests un stingri jāievēro 10 dienu pašizolācijas prasības. Lidostā ir izvietots Covid-19 testa nodošanas punkts, kas mērķtiecīgi testē tos, kas tikko ir atgriezušies no minētajām valstīm.

Vienlaikus Latvijā pagājušajā nedēļā uzsākta un šonedēļ turpinās vakcinācija pret Covid-19.