Latvijā ir pasaulē piektais lielākais sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā

Latvijā 35% uzņēmumu vadītāju ir sievietes, kas ir piektais lielākais īpatsvars pasaulē, liecina finanšu pakalpojumu izpētes kompānijas “Grant Thornton” publicētie dati.

Lielāks nekā Latvijā sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadītāju vidū ir vien Krievijā (45%), Lietuvā un Filipīnās (abās valstīs 39%), Igaunijā un Taizemē (abās valstīs 37%) un Indonēzijā (36%).

Pētījuma autori norāda, ka sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadītāju vidū vislielākais ir Austrumeiropā, kur 35% uzņēmumu vada sievietes. Šajā reģionā 13% vadībā nav sieviešu.
Eiropas Savienībā 24% uzņēmumu vadībā ir sievietes, bet 37% uzņēmumu vadībā šī dzimuma pārstāvju nav. Savukārt Ziemeļamerikā sievietes ieņem 23% vadības amatu, bet 31% uzņēmumu vadībā ir tikai vīrieši.

Pasaulē vidēji 24% uzņēmumu vada sievietes, bet 16% uzņēmumu vadībā nav nevienas sievietes.

“Grant Thornton” norādīja, ka lielais sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā Austrumeiropā varētu būt saistīts ar joprojām izplatīto komunistisko vienlīdzības principu un augsto sieviešu izglītības līmeni.
Savukārt vismazākais sieviešu īpatsvars uzņēmumu vadībā ir Turcijā (20%), Īrijā, Jaunzēlandē un Brazīlijā (visās valstīs 19%), Meksikā, Nīderlandē un Argentīnā (visās valstīs 18%), Indijā (16%), Vācijā (15%) un Japānā (7%).

“Grant Thornton” pētījuma autori pērn jūlijā-decembrī aptaujāja 5520 augsta ranga uzņēmumu vadītājus 36 pasaules valstīs.

Foto: https://www.flickr.com/photos/samchurchill/10593863736/ / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/