Latvijā īpašumu apdrošina divreiz biežāk nekā dzīvību

Latvijas iedzīvotāji visbiežāk iegādājas īpašuma un KASKO apdrošināšanas polises, savukārt divreiz retāk apdrošina savu dzīvību un iekļūšanu nelaimes gadījumos, secināts bankas Citadele veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā.

Analizējot aptaujas rezultātus, kuros iedzīvotājiem bija iespēja atzīmēt vairākus sev aktīvos apdrošināšanas polišu veidus, noskaidrojies, ka visbiežāk Latvijā iedzīvotājiem ir darba devēja nodrošināta veselības apdrošināšana – to atzīmē 44 % respondentu, kamēr 7 % to apmaksā paši. Brīvprātīgi polisi mēdz iegādāties pirmspensijas un pensijas vecuma iedzīvotāji, kvalificēti speciālisti un bērnu kopšanas atvaļinājumā esošie, liecina aptaujas dati.

Otrs biežāk izmantotais apdrošināšanas veids ir īpašuma apdrošināšana, kas aktuāla 42 % aptaujas dalībnieku, visbiežāk iedzīvotājiem, kas pārsnieguši 30 gadu vecuma slieksni. Pierīga, Zemgale un Rīga ir tie valsts reģioni, kur šo polisi izmanto visbiežāk.

Pietiekami populāra ir arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšana – to atzīmē 30 %, un tā nodrošina atlīdzību gadījumos, kad neplānoti nodarīts kaitējums trešajām personām, piemēram, radīti bojājumi nomātai automašīnai vai kaimiņa nekustamajam īpašumam.

Ceturtā biežāk pieminētā apdrošināšana ir KASKO polise (27 %), pēc kā seko nelaimes gadījumu (20 %), ceļojumu (18 %) un dzīvības apdrošināšana (17 %).

“Aptaujas dati iezīmē skaidru ainu – iedzīvotāji brīvprātīgi sevi apdrošina pietiekami kūtri, jo iecienītākās polises galvenokārt nosedz darba devējs, vai tās aicina apmaksāt kredīta aizdevējs. To iespējams skaidrot ar neizpratni par dažādiem apdrošināšanas veidiem un to pielietojumu, kā arī faktu, ka senāk apdrošināšanu bija jāiegādājas pie speciāliem aģentiem. Tomēr, attīstoties digitālajiem risinājumiem, apdrošināšanas polises var iegādāties savā telefonā, pāris minūšu laikā. Piemēram, bankas Citadele lietotnē var iegādāties nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi pēc abonementa modeļa, gluži kā citus populārus pakalpojumus, piemēram, trenažieru zāles vai izklaižu platformu abonementus,” norāda Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis stratēģijas jautājumos.

Dažāda veida kustamo mantu, piemēram, mēbeles, ražošanas iekārtas, tehniku apdrošinājuši 14 % aptaujas dalībnieku, visbiežāk vīrieši vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

16 % aptaujas dalībnieku norāda, ka viņiem nav nevienas apdrošināšanas polises, no tiem katrs ceturtais ir jaunietis vecumā līdz 29 gadiem.