Laikraksts: Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja varētu oficiāli pasludināt kara beigas

Mazinoties saspīlējumam starp abām valstīm, Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja drīzumā varētu oficiāli pasludināt kara beigas, vēsta laikraksts “Munhwa Ilbo”.

Turpinoties Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas diskusijām, izskan apgalvojums, ka abas valstis varētu oficiāli paziņot par abu starpā valdošā kara beigām.

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka vēlas apvienoties ar Dienvidkoreju un pretosies jebkuriem iebildumiem pret šo plānu.

Nākamnedēļ gaidāmajā Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās laikā abas kaimiņvalstis varētu nākt klajā ar kopīgu paziņojumu par centieniem mazināt militāro spriedzi un izbeigt konfrontāciju.

Kā zināms, gada sākumā Ziemeļkoreja nākusi klajā ar paziņojumu, ka cer apvienot visus korejiešus mājās un ārpus tām.

Paziņojumā norādīts, ka visiem korejiešiem vajadzētu “veicināt saziņu, ceļošanu, sadarbību starp Ziemeļeiropu un Dienvidkoreju”, vienlaikus norādot, ka Ziemeļkoreja pretoties jebkuriem iebildumiem pret šo plānu.

Vēstījumā izteikts aicinājums mazināt militāro spriedzi Korejas pussalā, uzsverot, ka militārās mācības ar “ārēju spēku” līdzdalību nepalīdzot.

Jau vēstīts, ka saspīlējums starp abām valstīm bija pastiprinājies pēdējo mēnešu laikā pēc Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumiem un Dienvidkorejas lēmuma pastiprināt Ziemeļkorejai piemērotās sankcijas.

Abas valstis izrādījušas vēlmi iet uz kompromisu pēc tam, kad Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns savā Jaungada uzrunā aicināja uzlabot attiecības un mazināt militāro spriedzi attiecībās ar Dienvidkoreju.

Foto: Getty Images