Kūtris skaidro, kāpēc viņu saista Sudrabas topošā partija

Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, kuram šodien beidzas ST priekšsēdētāja pilnvaras, varētu piedalīties bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas veidotās topošās partijas darbā, to Kūtris sacīja intervijā LNT raidījumā «900 sekundes».

«Es domāju, ka es varētu piedalīties šīs partijas darbā, bet es nezinu, vai mani pieņems. […] Jebkurā gadījumā es Sudrabas kundzes piedāvājumu esmu vērtējis. Gan es, gan mani domubiedri ir gatavi atbalstīt Sudrabas kundzi,» sacīja Kūtris.

Kā motivāciju, kāpēc saista tieši Sudrabas kustība un partija, Kūtris sacīja:

«Esot ilgui laiku tuvu valsts vadītājiem, es redzu, ar kādām metodēm strādā [partijas]..daudzos gadījumos tiek aizmirsts tas, ka bez partijas līnijas vai uzdevumiem, ir arī tautas mērķi un uzdevumi. Un tad, kad kāda partija jūtas pārāk pašpietiekama, un tai tikai ārēji jātēlo, ka tā klausās, ko vēlas tauta, tad, man šķiet, ka šī partija ir atdalījusies pārāk tālu no tautas, un parasti tā noiet no politiskās skatuves.»

Kūtris sacīja, ka katrā jomā ir jautājumi, kas jāsakārto, un Sudrabai ar domubiedriem šādi cilvēki ir, kas to ir gatavi darīt.

Uz jautājumu, vai Kūtris gatavojas startēt Saeimas vēlēšanās, viņš atbildēja, ka pašlaik par to nedomājot.

Jau ziņots, ka bijusī Valsts kontroliere Inguna Sudraba, kura pagaidām mīklaini izteikusies par jaunas partijas veidošanu, 28.janvārī oficiāli reģistrējusi tautas kustību «No sirds Latvijai», raksta Apollo.lv.

Sudraba aicinājusi savam domubiedru pulkam pievienoties Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Līdz šim bijušās Valsts kontrolieres iespējamo domubiedru vārdi nav izskanējuši publiski.