Kučinskis: Bažas rada tas, ka budžets tika veidots uz ļoti mazu inflācijas procentu

Atgriešanās pie kvotu sistēmas ir tāda balsu pirkšana, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS).

“Budžeta deficīta ziņā no vienas no disciplinētākajām valstīm Latvija ir nokļuvusi pirmajā trijniekā budžeta deficīta lielumā. Iespaids ir palicis tāds, ka katrs dabū to, ko viņš grib, tajā pašā laikā mediķi palika bez saviem 40 miljoniem, un tas nav labi,” norādīja Kučinskis.

Pēc viņa teiktā, bažas rada tas, ka budžets tika veidots uz ļoti mazu inflācijas procentu vasarā: “Mēs jau tagad redzam, kas notiek ar elektrības rēķiniem. [..] Es zināmu stresu paredzu jau jaunā gada sākumā.”

“Atgriešanās pie kvotu sistēmas ir acīmredzama, tagad atkal maisam gals vaļā. Tā ir tāda balsu pirkšana, es biju nepatīkami pārsteigts. Es domāju, ka ar likumu to nevar izmainīt, tam ir jābūt tādam politiskam standartam, ko nevajadzētu pārkāpt,” pauda deputāts.

Savukārt runājot par likumprojektu par valsts ministru iecelšanu, viņš norādīja: “Es esmu izbrīnīts par šiem priekšlikumiem. [..] Tas būs tāds politiskais tirgus, lai kāds ietirgotu sev vairāk, bez īstas jēgas. Ka beigās nesanāk atkal negatīvais, nevis pozitīvais.”

Kā zināms, Saeima otrdien, 23. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma 2022.gada valsts budžeta likumu.

Foto: Valsts kanceleja