Kučinskis aicina partijas nolaisties uz zemes: Nauda tāpat vien nekur nestāv

Jaunajām partijām, kas veidos valdību, ir jāatceras, ka nākamais valsts budžeta projekts ir jāsaskaņo ar Eiropas Savienību (ES), tāpēc populismam tā veidošanā nav vietas, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Komentējot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) topošās valdības darba plānu, kurā paredzētas milzīgas izmaksas, un, kā liecina Finanšu ministrijas aprēķini, nākamais valsts budžets to “nepavilks”, Kučinskis norādīja, ka partijām ir laiks nolaisties uz zemes un piebilda, ka “nauda tāpat vien nekur nestāv un tagad ir īstais brīdis atkāpties no priekšvēlēšanu retorikas”.

Viņš salīdzinājumam minēja pašreizējo situāciju Itālijā, kad Eiropas Komisija noraidīja Itālijas populistu valdības veidoto budžeta projektu, draudot ar finanšu sankcijām. “Protams, Latvija nav Itālija, taču nedrīkst pieļaut, ka līdzīga situācija varētu arī notikt ar mūsu valsti,” uzskata premjers.

Jau ziņots, ka otrdien partijām bija iebildumi par valdības darba plāna izmaksām un valdības veidošanas procesu, kā rezultātā apvienība “Attīstībai/Par!” (AP), nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Jaunā Vienotība” (JV) izstājušās no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītajām valdības veidošanas sarunām, tādējādi apliecinot, ka nestrādās premjera kandidāta Jāņa Bordāna valdībā.

Foto: Valsts kanceleja