Krievu tūristu skaits Latvijas laukos būtiski sarucis

Krievu tūristu skaits, kuri ziemā dodas atpūsties uz Latvijas laukiem, šosezon samazinājās uz pusi, un kā piektdien intervijā Latvijas Radio atklāja “Lauku ceļotāja” vadītāja Asnāte Ziemele, šis skaits turpina sarukt.

Vasara atnākusi ar dažādām bažām, galvenokārt, attiecībā uz tūrismu un kā šorīt intervijā atzina “Lauku ceļotāja” vadītāja, sliktāk kā pērn nebūšot.

“Lauku tūrisms jūt visu, kas notiek valstī. Mēs sagaidījām šo sezonu ar bažām, galvenokārt, dēļ Krievijas un Ukrainas notikumu dēļ, jo, ja kaut kas notiek, riski ir lieli,” pastāstīja Ziemele, vienlaikus norādot, ka saimnieki ir cerību pilni.

Viņa norādīja, sankciju dēļ redzams, ka krievu tūristu skaits ir ievērojami samazinājies. Ziemele gan uzsvēra, ka krievu vietu daudz vairāk brauc tūristi no Vācijas, Anglijas, Skandināvijas, Zviedrijas un Norvēģijas.

Krievu nevēlēšanos braukt uz Latviju viņa skaidro gan ar piesardzību par drošību Baltijā, gan ar karu Ukrainā un sankcijām.

Viņa atzīst, ka novērojama izteikta tendence, kad lietuvieši pārpērk latviešu lauku tūrisma saimniecības, norādot, ka vairāk īpašumu tiek pirkti gar piekrasti, kā arī saimniecības, kas atrodas vairāk Talsu pusē un Kurzemes ziemeļos.

“Latviešu uzņēmējiem jākonkurē ne tikai savā starpā, bet arī ar lietuviešiem, kuru ienākumi no uzņēmējdarbības ieripo Lietuvas budžetā,” norāda Ziemele, skaidrojot, ka lietuvieši vispār ir vairāk uz biznesu orientēta tauta.