Krieviņš Valsts kancelejas vadītāja amatu pametis pēc premjera aicinājuma

Bijušais Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš amatu pametis pēc premjera Māra Kučinska (ZZS) aicinājuma, vēsta laikraksts “Diena”.

Kā laikrakstam atklājis Krieviņš, abiem ar premjeru esot bijis atšķirīgs vadības stils, un viņš aizgājis pēc Kučinska aicinājuma. “Es uz šo Māra Kučinska izvēli skatos ļoti veselīgi. Viņš ir vēlēta amatpersona, es tāds neesmu. Premjeram bija tiesības to lūgt,” sacīja Krieviņš.

Viņš gan joprojām atteicies sīkāk izskaidrot savu aiziešanu no amata, norādot, ka šī brīža sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā “netīrās veļas mazgāšana” nodarītu kaitējumu valstij. “Mēs nedrīkstam tādā veidā iedragāt uzticēšanos valsts pārvaldei,” piebilda bijušais Valsts kancelejas vadītājs.

To, ka atšķirīgās darba metodes kļuva par nesaprašanās iemeslu ar bijušo Valsts kancelejas vadītāju, intervijā Latvijas Radio atzina arī Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Skaidrojot iemeslus, kādēļ Mārtiņš Krieviņš atstāja Valsts kancelejas vadītāja amatu, Kučinskis norādīja, ka abiem bijusi dažādā pieeja, kā veidot menedžmentu Valsts kancelejā.

“Es nenorādu uz grēkiem, bet runa ir par to, ka Valsts kanceleja ir aparāts, ar ko kopā plānojam un īstenojam valsts uzdevumus. Nevar būt, ka šefs aizbrauc un pārējie cilvēki bez viņa atļaujas nevar kustēties. Esmu par kolektīvu darbu. Ja komanda neveidojas, domāju, kā to risināt,” atzina Kučinskis.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, Krieviņa aiziešana nav saistīta ar domstarpībām vai Ministru prezidenta vēlmju neizpildīšanu, kā arī tā interesēm, tostarp izskanējušajiem pieņēmumiem saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja konkursu.

Kā zināms, no otrdienas, 21.marta, Mārtiņš Krieviņš vairs nepilda Valsts kancelejas direktora pienākumus.

Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanas šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

Foto: Valsts kanceleja