Krievijas prezidents atbalsta ieceri uz robežas iznīcināt nelegālo pārtiku

Krievijas prezidents lūdzis valdību sagatavot likumu, lai risinātu problēmu ar produktiem, kas nelegāli tiek ievesti Krievijā, pārkāpjot Rietumvalstīm noteikto pārtikas embargo. Likums pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta uz robežas.

Likumprojektu ierosinājis lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs. Piektdien viņš aicināja Putinu un valdību mainīt likumus, lai Krievijas muita nekavējoties varētu iznīcināt kontrabandu, nevis sūtīt to atpakaļ uz produktu izcelsmes valsti.

“Ļaujiet mums piekrist ministra priekšlikumam. Es lūdzu administrāciju un valdību izskatīt šo jautājumu kopā ar juristiem un iesniegt attiecīgus lēmumus,” sacīja Putins.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Tiek norādīts, ka kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.