Krievijas noteiktais pārtikas embargo atstājis negatīvu iespaidu uz ASV

Neskatoties uz to, ka ASV ir lielākā kviešu eksportētājvalsts pasaulē un Krievijas noteiktais pārtikas importa aizliegums nav mazinājis šo lomu, tomēr tas pārtikas ražotājiem nodarījis būtiskus zaudējumus, pavēstījis Maskavas tirdzniecības pārstāvis ASV Aleksandrs Stadniks.

“Gadu garumā pārtikas importa aizliegums, ko piemēroja Krievija, reaģējot uz Rietumvalstu ekonomiskām sankcijā, negatīvi ietekmējis ASV pārtikas ražotājus, tajā pašā laikā palielinot Krievijas dalību pasaules graudu tirgū,” sacīja Stadniks.

Saskaņā ar Krievijas tirdzniecības pārstāvja sacīto, visvairāk ASV pārtikas ražotāji cietuši no pārtikas embargo, it īpaši, ja paskatās uz 2014. gada rekordaugsto cukurbiešu, kukurūzu un soju pupiņu ražu.

Stadniks atspēkoja arī ASV apgalvojumus, ka Krievijas noteiktas pārtikas embargo nav atstājis negatīvu ietekmi uz mājputnu audzēšanu:”Krievija bija otrs lielākais tirgus ASV vistas gaļas eksportam. Kā liecina pagājušā gada dati, vistas gaļas eksports uz Krieviju bija 7% no kopējā ASV eksporta šajā preču grupā” sacīja Stadniks.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.