Krievijas centrālā banka lemj, ka turpmāk rubļa vērtību noteiks tirgus

Krievijas centrālā banka “Bank Rossii” izlēmusi atcelt rubļa piesaisti dolāra un eiro valūtu grozam, ka arī atsacīties no pieļaujamo rubļa vērtības svārstību koridora un pārtraukt intervenci, norādīts bankas paziņojumā.

Valūtas svārstību koridors tiks atcelts ar 10. novembri. Turpmāk rubļa vērtību noteiks tirgus. Šis lēmums veicinās ātrāku Krievijas ekonomikas adaptāciju ārējo faktoru izmaiņām, kā arī palielinās ekonomikas noturību pret negatīvām svārstībām.

Gadījumos, ja tiks apdraudēta finanšu stabilitāte, banka tomēr īstenos ārvalstu valūtas intervenci, tādējādi pilnībā no tās neatsakoties.

Līdz šim valūtas kursa mehānisma politika bija balstīta uz eiro un dolāra divvalūtu groza svārstībām noteiktās robežās, kā arī paredzēja intervences, ja valūtas kurss pārsniedza svārstību koridora augšējo robežu.

Kā jau vēstīts, oktobra sākumā Krievijas centrālā banka bija spiesta iztērēt 30 miljardus ASV dolāru, lai apturētu rubļa vērtības kritumu, kurš bija sācies pēc rietumvalstu sankciju noteikšanas pret Krieviju.