Krievijas automašīnu tirgus atjaunosies ne ātrāk par 2011. gadu

Jauno automašīnu tirdzniecība Krievijā atgriezīsies 2008. gada līmenī ne agrāk kā pēc 3. – 5. gadiem. Šādu prognozi, balstoties uz tekošo ekonomisko situāciju valstī un izmaiņām jaunu mašīnu pieprasījumā tuvāko gadu laikā, izteikuši aģentūras „Avtostat” analītiķi. Pēc optimistiskākajām prognozēm Krievijas automašīnu tirgus atjaunosies līdz 2011. gadam, bet pēc pesimistiskām – līdz 2014. gadam. Ja 2009. gadā pieprasījums pēc automašīnām paliks pirmo trīs mēnešu apjomā, tad Krievija līdz gada beigām var izkrist no pasaules pašu lielāko tirgu pirmā desmitnieka. 2008. gadā Krievija ieņēma otro vietu Eiropā un piekto pasaulē, palaižot priekšā vien ASV, Ķīnu, Japānu un Vāciju.

Pēc analītiķu domām, Krievijai pašreiz ir negatīva tirdzniecības dinamika, tajā pat laikā kad dažās Eiropas valstīs, Ķīnā, Indijā un Brazīlijā jau vērojams pieprasījuma pieaugums. Piemēram, Vācijā pateicoties valdības programmai autobraucēju, kuri vecas mašīnas maina pret jaunām, prēmēšanai, automašīnu tirdzniecība martā pieaugusi par 40%. Ķīnā pieprasījums izaudzis gandrīz par 30% – pašlaik valstī mēnesī tiek tirgotas aptuveni miljons automašīnu.
Eksperti uzskata, ka valdības pieņemtie pasākumi Krievijā būs mazāk efektīgi – divu miljards rubļu izsniegšana subsīdijām automašīnu kredītam pietiks tikai maksimāli 150000 pircējiem – tas ir nedaudz mazāk no automašīnu tirgošanas apjoma Krievijas tirgū mēneša laikā.

Avots: www.2v.lv