Krievija, visticamāk, var rēķināties ar sankciju pagarināšanu

Krievija pilnībā neievēro Minskas pamiera nosacījumus Ukrainā, un tas tiks ņemts vērā Eiropas Savienībā (ES), tai pārskatot savas sankcijas pret Krieviju pirms gada beigām, trešdien paziņojis ES prezidents Donalds Tusks.

“Tas ir skaidrs, ka Minskas pamiers netiek pilnībā īstenots. Tas arī tiks atspoguļots gaidāmajā ES sankciju pārskatīšanā,” savā sociālajā tīkla “Twitter” profilā rakstīja Tusks.

ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru.

ES sankcijas pret Krieviju beidzas janvāra beigās un pagarinājums būs jāapstiprina visām 28 dalībvalstīm. Tiek pieļauts, ka debates varētu būt smagas un būs jautājums par kompromisa panākšanu.

Tusks gan noraida jebkādas spekulācijas par to, ka ES varētu mīkstināt sankcijas pret Krieviju apmaiņā pret Maskavas palīdzību cīņā pret Islāma valsti.

“Tas būtu ne tikai amorāls, bet arīdzan neefektīvs solis,” sacīja Tusks.

Jau iepriekš vēstīts, ka Eiropas Savienība un ASV gatavojas saglabāt spēkā sankcijas pret Krieviju, lai palielinātu izredzes īstenot pamieru Ukrainā.