Krievija vēršas pret veikalu plauktos atrodamajām zombiju lellēm

Krievijas Federācijas, kas pēdējā laikā nākusi klajā ar vairākiem aizliegumiem, sākusi vērsties arī pret veikalu plauktos atrodamajām zombiju lellēm, ko atzinušas par kaitīgām bērnu psihei.

Kremļa cilvēktiesību amatpersonas apgalvo, ka zombiju lelles varētu kaitēt krievu bērnu psiholoģiskajai un garīgajai veselībai. Jana Lantratova brīdinājusi, ka šāda veida rotaļlietas atklāti veicina nacismu.

Lantratova, kas ir Prezidenta padomes pilsoniskās sabiedrības un cilvēktiesību padomes locekle, norādījusi, ka veikali pārdot rotaļlietas, kas ir bīstamas bērnu psiholoģiskajai, garīgajai un morālai veselībai. Pēc viņas domām, šāda tipa lelles veicinot atklātu nacismu.

Intervijā biznesa laikrakstam “Izvestija” viņa brīdinājusi par briesmām, ko rada amerikāņu dizaineru radītie “monstri” un “līķi”.

Lantratova aicinājusi izveidot publisko kameru, lai novērtētu bērnu drošību un izlemtu, vai rotaļlietām jābūt ar brīdinājuma zīmēm par to, ka tās apdraud bērnu garīgo veselību.

“Es baidos iedomāties, kādu kaitējumu šādi objekti var radīt bērna trauslajai psihei,” viņa pauda intervijā.

No šī gada sākuma Maskavas rotaļlietu veikals tika pakļauts kriminālizmeklēšanai pēc tam, kad pārdošanā tika palaisti “nacistu karavīri” un “virsnieki”. Pēc izmeklēšanas “karavīri” tika konfiscēti no veikaliem kā daļa no represijām.

Pagājuša gadā Krievijas Sabiedriskās palātas loceklis aicināja aizliegt sabiedriskās svinības Helovīnu. Skolām tika aizliegts svinēt svētkus, pamatojoties uz to, ka tas veicina zināmu propagandu par kulta nāvi