Krievija vēlas palielināt augļu un dārzeņu importu no Irānas

Krievija apsver iespēju samazināt vai likvidēt muitas tarifus Irānas lauksaimniecības produktiem. Šāds solis ir daļa no plāna veicināt lielāku Irānas dārzeņu un augļu eksportu uz Krieviju.

“Mēs ierosinām nopietnus soļus, lai uzlabotu tirdzniecības nosacījumus ar Irānu, kas nozīmē, ka varētu tikt samazināti, vai atsevišķos gadījumos pat likvidēti muitas tarifi, galvenokārt, lauksaimniecības produktiem – augļiem un dārzeņiem,” norāda ekonomikas attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs.

Uļukajevs atklāj, ka galīgais lēmums šajā jautājumi būs jāpieņem Eirāzijas Ekonomikas savienībai.

Vienlaikus ministrs uzsver, ka zemu muitas tarifu ieviešana Irānai nebūtu Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) pārkāpumi.

Krievijas līderi jau iepriekš Irānu minēja kā vienu no iespējamiem piegādes avotiem pēc importa aizliegumu, kas noteikts Eiropas Savienības (ES) valstīm un Turcijai.

“Krievija ir gatava importēt Irānas lauksaimniecības preces, tostarp piena produktus, dārzeņus un augļus,” paziņoja ministrs.

Arī Irānas puses pārstāvis paudis gatavību palielināt valsts klātbūtni Krievijas tirgū, norādot, ka ņemot vērā reģionālos nosacījumus un Rietumu sankcijas par Krieviju, kā arī attiecību pasliktināšanās starp Turciju un Krieviju, Irāna ir gatava stiprināt saikni ar Krieviju.

Jau vēstīts, ka saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu.

Aizliegums, kas stāsies spēkā no 1.janvāra, attieksies uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Pašlaik vislielāko interesi aizstāt Turcijas produktus izrādījušas Ēģipte un Sīrija, taču pie valstīm, kas varētu palielināt savas piegādes, tiek minētas arī Irāna, Ķīna, Čīle, Peru un Indija.