Krievija pieļauj mīkstināt noteikto pārtikas embargo

Krievija pieļauj domu mīkstināt noteikto pārtikas embargo Eiropas Savienības (ES) valstīm, tai skaitā Grieķijai, ar nosacījumu, ka lauksaimniecības produkti tiks apstrādāti Krievijā.

Pēc tām, kad Grieķija lūgusi Kremlim atcelt noteikto lauksaimniecības embargo precēm, kuras ātrās bojāšanās dēļ iet zudumā, tai skaitā zemenēm, persikiem un apelsīniem, Krievija sākusi apsvērt sankciju mīkstināšanu visām ES dalībvalstīm.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs norāda, ka saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, Krievija nevar pieļaut izņēmumu Grieķijas gadījumā, tādējādi sankciju mīkstināšu, iespējams, izjutīs visas ES valstis.

“Mēs nevaram noteikt sankcijas pret ES dalībvalstīm un atcelt sankcijas vienai no tām,” sacīja Peskovs, pieļaujot, ka rietumvalstu lauksaimniecības imports Krievijā varētu tikt atļauts ar nosacījumu, ja importētie produkti tiktu rūpnieciski apstrādāti Krievijā.

Februāra sākumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins pieļāva iespēju, ka Maskava varētu sadarboties ar Ungāriju lauksaimniecības nozarē par spīti noteiktajām sankcijām un piebilda, ka kopuzņēmuma dibināšana palīdzēs izvairīties no grūtībām, ko radījis Krievijas embargo.

Eksperti gan steidz norādīt, ka šāds solis ir pretrunā ar prezidenta dekrētu, kas aizliedz izejvielu, tai skaitā ogu, augļu un dārzeņu, importu. Tiek norādīts, ka apstrādē Krievijā ir dārga un tādējādi tas valstij kļūtu neizdevīgi un bezjēdzīgi.

Tikmēr prezidenta runas vīrs Peskovs norāda, ka par grozījumiem valdības dekrētā sakarā ar sankcijām runāt ir pāragri un nav garantijas, ka risinājums tiks atrasts.

Kā jau vēstīts, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.