Krievija pastiprina kontroli pār turku dārzeņu un augļu reeksportu caur Kazahstānu un Azerbaidžānu

Krievijas Valsts iestādes ir pastiprinājušas kontroli pār turku dārzeņu un augļu reeksportu caur Kazahstānu un Azerbaidžānu.

Saskaņā ar ārvalstu medijos esošo informāciju, Krievijas amatpersona aicinājusi Zemkopības ministru Aleksandru Tkačevu un Federālās muitas dienestu un Krievijas veterināro un fitosanitāro uzraudzības dienestu “Rosseļhoznadzor” pastiprināt kontroli pār turku dārzeņu un augļu reeksportu caur Kazahstānu un Azerbaidžānu.

“Ir informācija, ka Turcijas uzņēmumi aktīvi meklē veidus, kā saglabāt piegādes uz Krieviju un izmanto iepriekš nosauktās valstis. Līdz ar to paplašinās arī Azerbaidžānu piegādātāju klātbūtne Krievijas tirgū, tas ir jānovērš,” norādījusi amatpersona.

Kā zināms, saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu.

Kā liecina publiskotā informācija, no pārtikas produktiem aizliegti augļi un dārzeņi, tostarp tomāti, sīpoli, gurķi, vīnogas, aprikozes un āboli. Tiem pievienojušies arī vistas produkti un sāls.