Krievija nosaka jaunu ES produktu importa aizliegumu

Krievija pieņēmusi lēmumu no 21. oktobra aizliegt uz valsti importēt Eiropas Savienības (ES) liellopu gaļu un tās blakussproduktus, piemēram, pusfabrikātus, vēsta Krievijas aģentūra ziņu “Interfaks”.

Šāds lēmums gan nav saistīts ar augustā noteikto pārtikas produktu embargo, jo Krievijas veterinārā un fitosanitārā dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts skaidro, ka no ES importētajā liellopu gaļā ir konstatētas kaitīgas vielas un antibiotikas.

Dankverts pauž, ka no sešām ES valstīm divu pēdējo mēnešu laikā ir konstatēti jau 17 gadījumi, kad liellopu gaļas subproduktos konstatētas kaitīgas vielas.

Krievija esot centusies ar Eiropu sazināties un noskaidrot, kādēļ radusies tāda situācija, taču ES speciālisti nav spējuši sniegt atbildes.

Dankverts šī iemesla dēļ uzsver, ka šādi gadījumi ir bīstami, jo Krievijā pastāv cūkgaļas kontrabanda no ES valstīm. Viņš atklāj, ka ir konstatēti mēģinājumi ievest Krievijā 7,5 tūkstošus tonnu cūkgaļas no Vācijas un Lietuvas.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju. Tirdzniecības embargo sarakstā iekļauti cūkgaļas, siera, piena, mājputnu un zivju produkti, kā arī dārzeņi un augļi.