Krievija noraida OPEC piedāvājumu kļūt par dalībvalsti

Krievijas valsts naftas gigants “Rosņeftj” noraidījis naftas ražotājvalstu organizācijas OPEC piedāvājumu Krievijai piešķirt dalībvalsts statusu.

Kā norāda valsts naftas kompānijas “Rosņeftj” vadītājs Igors Sečins, kompānijai nav nodoma iedziļināties OPEC piedāvājumā, jo naftas ieguves metodes starp organizāciju un Krieviju ir atšķirīgas.

Sečins uzskaitīja arī citus iemeslus, tai skaitā skaidroja, ka Krievijai būtu grūti iekļauties OPEC dalībvalstu vidū, jo OPEC valstīs naftas sektors lielākoties pieder valstu valdībām, savukārt Krievijā nozare lielākoties ir privatizēta.

Līdz šim OPEC sastāvā ietilpst Alžīrija, Irāna, Irāka, Kuveita, Venecuēla, Angola, Indonēzija, Lībija, Nigērija, Katara, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) sankcijas būtiski ietekmējušas vairākas Krievijas naftas kompānijas, tai skaitā “Rosņeftj”. Lai uzlabotu situāciju, Krievija paudusi gatavību vairākiem scenārijiem, tai skaitā sadarboties ar Venecuēlu, lai veidotu kopīgas darbības naftas cenu uzturēšanai.