Krievija ņems vērā savas intereses pirms pārtikas embargo atcelšanas, vēsta Medvedevs

Krievija plāno lemt par pārtikas embargo pagarināšanu, ņemot vērā gan Eiropas Savienības (ES) darbības, gan Krievijas nacionālās intereses, nedēļas nogalē pavēstījis ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Tuvojoties Krievijas noteiktā pārtikas embargo termiņa beigām, kas ir šī gada 7. augusts, arvien aktuāls ir jautājums par Maskavas tālāko rīcību. Jau iepriekš vairākas Krievijas amatpersonas norādījušas, ka pārtikas embargo atcelšana būs atkarīga no ES sankciju atcelšanas.

Krievijas ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs apliecinājis, ka Maskavas lēmums būs atkarīgs ne tikai no ES darbībām, bet arī izrietēs no Krievijas valsts interesēm.

Premjers atgādināja, ka Maskava ieviesa pārtikas embargo reaģējot uz Rietumvalstu sankcijām, tādējādi gaidīs, ka pirmo soli veiks Eiropa.

“Augustā ieviestie pretpasākumi tika noteikti uz vienu gadu un pēc tam mums būs jāpieņem lēmums par to, vai mēs turpināsim importa aizliegumu, mainīsim vai atteiksimies no tiem,” intervijā Krievijas telekanālam sacīja Medvedevs.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.