Krievija meklē Eiropas Savienībā atbalstu gāzes vadam “South Stream”

Krievija vēlas panākt, lai Eiropas Savienība (ES) par prioritāti pasludinātu arī plānotā South Stream gāzesvada būvniecību, vēsta portāls EurActiv.fr.

Krievija lobē, lai South Stream par ES prioritāti tiktu definēts šīs nedēļas nogalē Bulgārijā paredzētajā enerģētikas jautājumiem veltītajā samitā. Starptautiskais Enerģētikas forums 24. un 25.aprīlī notiks Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā un Krievija vēlas panākt, lai sanāksmes gala secinājumos tiktu iekļauta atsauce uz South Stream īpašo nozīmi ES enerģētikas politikā, atsaucoties uz Bulgārijas medijiem.

Ar to Krievijas energogiganta Gazprom kūrētais South Stream gāzesvads ES dienaskārtībā tiktu nolikts vienā līmenī ar Eiropas Komisijas līdz šim aktīvi atbalstīto Nabucco gāzesvadu. Bulgārijas prese norāda, ka līdz ar South Stream iekļaušanau ES prioritāšu sarakstā, Gazprom būtu saņēmis vērā ņemamu simbolisku atbalstu. Eiropas Komisijas amatpersonas gan līdz šim pret šādu iespēju izturējušās atturīgi.

Abi plānotie gāzesvadi pēc būtības ir konkurenti, jo ar to palīdzību uz Dienvideiropu paredzēts nogādāt Kaspijas jūras reģionā iegūto dabasgāzi. South Stream izbūvē bez Krievijas gatavas iesaistīties arī vairākas ES dalībvalstis – Itālija, Bulgārija, Grieķija, Ungārija un Austrija, kā arī ES neietilsptošā Serbija.

Avots: www.2v.lv