Krievijā ievērojami pieaugušas griķu cenas

Krievijas statistikas uzņēmuma “Rosstat” dati liecina, ka Krievijā no 31. oktobra līdz 17. novembrim par 27,5% augušas griķu cenas.

Krievijas laikraksts “Kommersant” ir publicējis novērojumus, kuros pausts, ka vien laika periodā no 11. līdz 17. novembrim par 16,1% pieauga griķu cenas valstī. Ir zināms, ka 17. novembrī viens kilograms griķu sasniedza 45,86 rubļu jeb 0,70 centu robežu.

Krievijas valdība šādu cenu palielināšanos ir izvērtējusi, un pašlaik tiek lemts par valsts griķu rezervju laišanu apgrozībā, lai tiktu stabilizētas produkta cenas.

Laikraksts norāda, ka griķu tirgotāji cenas palielināja jau oktobra beigās, brīdinot, ka ir iespējami piegāžu pārrāvumi. Šādu produkta cenu palielināšanos piegādātāji skaidroja ar šī gada slikto ražu Altajā, taču galvenais iemesls cenu kāpumam bija lauksaimnieku atteikšanās pārdot savus krājumus, lai sagaidītu vēl ievērojamāku cenu pieaugumu.

Šobrīd, baidoties no strauji augošā cenu kāpuma, Krievijas iedzīvotāji aktīvi sākuši iepirkt griķus, informē mazumtirgotāji.