Krievija gatavojas pārtikas embargo sarakstā iekļaut vēl septiņas valstis

Maskava gatavo priekšlikumus, lai paplašinātu noteikto pārtikas embargo vēl septiņām valstīm, kas atbalstījušas Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju.

Krievijas lauksaimniecības ministrija strādā pie projekta par likumprojektu, kas aizliegtu pārtikas produktu importu no Albānijas, Melnkalnes, Norvēģijas, Islandes, Lihtenšteinas, Ukrainas un Gruzijas, kas vēl līdz šim nav kritušas zem Krievijas sankciju spiediena.

“Šobrīd priekšlikumi attiecībā uz septiņām valstīm tiek izstrādāti valdībā,” teikts ministrijas paziņojumā.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs norāda, ka valdība varētu vērsties pie prezidenta Vladimira Putina, lai lūgtu viņu paplašināt sarakstu ar valstīm, uz kurām attieksies pārtikas importa aizliegums.

Tiek pieļauts, ka Putins ļoti iespējams atbalstīs premjera priekšlikumu paplašināt aizlieguma sarakstu, norāda Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs, piebilstot, ka “savstarpīguma principam ir būtiska nozīme šajā jautājumā”.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.