Krievija gatavo plānu, lai pasargātu sevi pret ASV sankcijām

Krievijas Drošības padome gatavo atbildes plānu, lai aizsargātu sevi pret jaunajām ASV sankcijām un sankciju iniciatīvām.

Drošības padome ir savākusi no ministrijām un departamentiem priekšlikumus par ekonomikas aizsardzību. Kā zināms, finanšu, Ekonomikas attīstības, rūpniecības un tirdzniecības ministrijas, kā arī Centrālā banka u.c jau ir iesnieguši savus priekšlikumus.

Vienā no viņu idejām ir iekļaut punktu par to, ka ASV nolīgumā starp Krieviju un citām valstīm nav atļauts izmantot ASV tiesību aktus. Krievijas amatpersonas arī apsver iespēju ieviest prioritārus tehnoloģiskos produktus, kas nav iekļauti ASV turpmākajās sankcijās, un izstrādāt alternatīvas starptautiskas maksājumu sistēmas, tostarp tās, kas balstītas uz kvantu tehnoloģijām.

Turklāt ministrijas ierosina paātrināt infrastruktūras projektus, lai nodrošinātu to iekšzemes pieprasījumu pēc precēm, kuras drīzumā varētu attiekties uz sankcijām.

Kā zināms, pirmdien, 27. augustā, spēkā stājas jaunās sankcijas pret Krieviju, kuras ASV noteica, saistībā ar Lielbritānijā notikušo bijušā krievu spiega Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas noindēšanas mēģinājumu.

Sankcijas paredz aizliegumu piegādāt Krievijai dubultā pielietojuma ražojumus, eksportēt uz Krieviju jebkādas “sensitīvas” tehnoloģijas vai preces, kas varētu kaitēt ASV nacionālajai drošībai, kā arī piegādāt naftas nozares tehnoloģijas vai to komponentus.

Otrā sankciju kārta varētu stāties spēkā pēc trīs mēnešiem, ja Krievija ticami neapliecinās, ka tā vairs neizmantos ķīmiskos ieročus.

Kā zināms, 4. martā Lielbritānijas pilsētā Solsberi noticis uzbrukums ar nervus paralizējošo vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Foto: Pixabay