Krievija cer, ka tikšanās ar Ungāriju palīdzēs uzlabot attiecības ar ES

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien Budapeštā tiekas ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, un cer, ka šī tikšanās palīdzēs uzlabot Krievijas attiecības ar Eiropas Savienību (ES).

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans jau vairākkārt paudis viedokli, ka Eiropas Savienības (ES) valstis vēlas sadarboties ar Maskavu un cer, ka sankciju automātiska paplašināšana pret Krieviju nav gaidāma.

Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto pagājušajā nedēļā intervijā Krievijas laikrakstam “Kommersant” norādīja, ka sankciju dēļ valsts zaudējusi aptuveni sešus miljardus eiro, ko būtu varējusi nopelnīt ar eksportu uz Krieviju un citām valstīm.

Gaidāms, ka Putina un Orbāna sarunu galvenā tēma būs Ukrainas konflikts, sevišķi situācijas saasināšanās pēdējās dienās.

Jau vēstīts, ka plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Lai arī atsevišķas Eiropas valstis paudušas vēlmi atcelt sankcijas pret Krieviju, ES līderi iezīmē, ka tas notiks tikai tad, ja situācija Ukrainā uzlabosies un Krievija ievēros Minskas līgumu.

Foto:European people’s party/https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/