Krievija aptur tiešos lidojumus no Ēģiptes aviosabiedrībām

Krievija ir apturējusi visus tiešos lidojumus no Ēģiptes aviosabiedrībām līdz nākamajām gadam. Pagaidām Maskava bija noteikusi tikai pagaidu aizliegumu pasažieru lidojumiem no Krievijas uz Ēģipti.

“Domodedovo lidosta ir saņēmusi telegrammu no Federālās gaisa transporta aģentūras, kurā norādīts, ka lidsabiedrības “EgyptAir” lidojumi uz Krieviju tiek pārtraukti,” norāda lidostas pārstāvis.

“EgyptAir” bija pēdējā aviokompānija, kas piedāvā tiešos lidojumus starp abām valstīm.

Pašlaik Krievijas tūrisma nozare saskaras ar milzīgiem finansiāliem zaudējumiem pēc tam, kad valdība apturējusi gaisa satiksmi starp Krieviju un Ēģipti saistībā ar drošības problēmām pēc notikušās katastrofas. Ēģiptes Sarkanās jūras kūrorts ir populārs Krievijas tūristu galamērķis, tūlīt aiz Turcijas.

Tiek lēsts, ka tūrisma nozare varētu zaudēt 200 miljonus, ja lidojumu uz Ēģipti netiks atsākti līdz februārim, paziņojusi Krievijas tūrisma asociācija. Tiek norādīts, ka aptuveni 4 miljoni krievu tūristu apmeklēja Ēģipti.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas nosaka pagaidu aizliegumu pasažieru lidojumiem no Krievijas uz Ēģipti. Prezidenta lēmums saistīts ar lidmašīnas “Kogalimavia” katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 pasažieri, no kuriem lielākā daļa bija Krievijas tūristi.

Kā zināms, vairāk nekā pirms nedēļas 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.